Şanlıurfa Müftülüğü

Yayınlandığı Yer: İL MÜFTÜLÜKLERİ
Şanlıurfa Müftülüğü

Şanlıurfa İl Müftülüğü

Şanlıurfa İl Müftülüğü; Akçakale, Birecik, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Harran, Hilvan, Siverek, Suruç ve Viranşehir olmak üzere on İlçe Müftülüğü ile Hizmet vermektedir. İlçe müftüleri, müdür yardımcıları, vaizler, şube müdürleri, uzmanlar ve şefler il müftülüğüne bağlı olarak çalışmaktadır. Müftülük bağlı bulunduğu il ve ilçelerde insanların ihtiyacı olan bilgileri vermekte olup gerekli her türlü hizmetleri vermektedir.

Şanlıurfa Müftülüğü Hutbeler

Müftülük olarak yaz aylarında öğrencilerin zamanlarını boş geçirmemeleri Kur’an-ı Kerim’i ve dinini öğrenebilmeleri için Kur’an Kursu açmakta ve öğrencilerin daha başarılı ve eğlenceli bir şekilde öğrenebilmeleri için farklı etkinlikler düzenlemektedir. Müdürlüğe bağlı olarak açılan Kur’an Kurslarına gelen öğrencilerin aktif ve daha faydalı eğitim almalarını sağlamak amacı ile kurslar arasında yarışmalar düzenlemektedir. Çocuk yaşta dini bilgilerin öğretilmesi daha önemlidir ve çocukken öğrendikleri her şey hayat boyu devam eder. Bu amaçla sürekli olarak camiye devam eden çocuklara teşvik amaçlı bisikletler hediye etmiştir.

Şanlıurfa Müftülüğü Münhal Kadrolar

Hacca gitmek isteyenler için adaylar için seminerler düzenleyerek hac ibadeti ile ilgili tüm bilgileri vermektedir. Müftülüğe bağlı olarak çalışan Aile İrşat Bürosu kadın, çocuk ve gençlere önem vererek onların yararlarına seminerler düzenleyerek, birlikte önemli günleri kutlayarak destek olmaktadır. Şanlıurfa İl Müftüsü olarak İhsan AÇIK görev yapmaktadır. E Devlet de geçen bilgilere göre İhsan AÇIK görevine 03 Aralık 2013 tarihinde başlamıştır. Müftülük, Kamberiye Mah. 871 Sok. No:30 Merkez adresinde bulunmaktadır.

 

Şanlıurfa Müftülüğü İçin Tıklayınız.

Bitlis Müftülüğü
Bitlis İl Müftülüğü İmran KILIÇ, 2010 yılından ...
Bolu Müftülüğü
Bolu İl Müftülüğü 1960 doğumlu il müftümüz Mehm...
Çanakkale Müftülüğü
Çanakkale İl Müftülüğü Çanakkale il müftülüğü D...
Kars Müftülüğü
Kars İl Müftülüğü 10 Aralık 2012 tarihinden ber...
Kütahya Müftülüğü
Kütahya  İl Müftülüğü Kütahya  İl Müftülüğü Kur...
Malatya Müftülüğü
Malatya İl Müftülüğü 05. Mayıs 1954 yılında Yoz...
Pazartesi, 8 Temmuz 2013 8:00
Yayınlandığı yer:  İL MÜFTÜLÜKLERİ

*
*

or

© 2012 eedevlet.com
edevlet islemlerinizi kolaylikla yapabilirsiniz.Ayrica merak ettiğiniz sorularin cevaplarini sitemizde bulabilirsiniz.. edevlet sorgulama,e devlet sifresi,e devlet e devlet islemleri kisayolu edevlett.com