İkametgah Sorgulama

Yayınlandığı Yer: SORGULAMALAR
İkametgah Sorgulama

İkametgah Adresi Sorgulama

İç İşleri bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçe nüfus müdürlüklerinde yetkili memurlar tarafından yapılan İkametgah bilgileri öğrenme-ikametgah sorgulama işlemi e devlet sisteminin hayatımızda yeteri kadar yer almasına başladıktan sonra sanal ortama taşınmıştır.

İkametgah Öğrenme

İkametgah sorgulama işlemi sadece nüfus işleri genel müdürlüğü adresinden yapılmakta olup bilgilerin paylaşımındaki sorumluluk sadece bilgiyi sorgulayan ve nüfusu işleri genel müdürlüğündedir. Herhangi bir kişinin İkametgah sorgulama işlemini sizde sadece tc kimlik no ile yapabilmekte olduğunuzdan şahsınıza ait tc kimlik no bilgisini lütfen başkaları ile paylaşmayınız.

İkametgah Bilgisi Sorgulama

İkametgah sorgulama İşlemi nasıl yapılır sorusuna gelince ise ; sayfa altında bulunan linkte tıklayarak nüfus işleri genel müdürlüğünün İkametgah sorgulama sayfasını açınız.Sayfa karşınıza geldiğinde sizden tc kimlik no isteyecektir.Tc kimlik no girdikten sonra resim doğrulama kodunu girerek ileri butonuna tıklayınız.Daha sonra açılan sayfada aradığınız kişinin bağlı olduğu il ve ilçe yi seçtikten sonra adres bilgilerine ulaşacaksınız.

İkametgah Adres Sorgulama

İkametgah sorgulama işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.Bunlardan birincisi aradığınız kişinin Türkiye vatandaşı olması gerekir.Diğer bir husus ise hakkında İkametgah sorgulaması yapılan kişi 18 yaşını doldurmuş ve seçmen sayılabilecek yaşta olması gerekmektedir.

 

İkametgah Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Emekli Maaşı Sorgulama
SSK Emekli Maaşı Sorgulama E-Devlet Kapısı, adr...
Emeklilik Yaşı Hesaplama
Emeklilik Yaşı Hesabı Çalışan kişilerin en çok ...
TC Kimlik Numarası Doğrulama
TC Kimlik No Doğrulama TC Kimlik numarası Nüfus...
Park Cezası Sorgulama
Park Cezası Sorgula Trafikte yer alan araçlarım...
Emekli Sicil Numarası Sorgulama
 Emekli Sicil No Sorgulama Emekli sicil numaras...
Gelir Vergisi Sorgulama
Gelir Vergisi Hesaplama Kişi, kurum ve kuruluşl...
Çarşamba, 12 Aralık 2012 12:00
Yayınlandığı yer:  SORGULAMALAR
Bu Yazı Hakkında 2 Yorum Yapılmıştır.
  1. nahit kaya

    sikortami kontrol edecegim

    18 Aralık 2012 @ 10:37

*
*

or

© 2012 eedevlet.com
edevlet islemlerinizi kolaylikla yapabilirsiniz.Ayrica merak ettiğiniz sorularin cevaplarini sitemizde bulabilirsiniz.. edevlet sorgulama,e devlet sifresi,e devlet e devlet islemleri kisayolu edevlett.com