HGS Borç Sorgulama

Yayınlandığı Yer: SORGULAMALAR
HGS Borç Sorgulama

HGS Borç Sorgula

Köprü ve otoyol giriş çıkışlarında trafiği rahatlatmak için birçok önlem alınmaktadır. Alınan önlemlerin haddi hesabı belli değildir. Ne kadar yatırım yapılsa da nüfusu yoğun olan illerde köprü ve otoyol giriş çıkışlarında büyük sorunlar yaşanmaktadır. Kartlı geçiş sistemi ve otomatik geçiş sistemi bu yoğunluğun azalmasında pek fazla etki göstermemektedir. Bu nedenle yeni bir sistem devreye girmektedir. Hızlı geçiş sistemi sayesinde trafik yoğunluğu bir nebze olsa da azaltılmaya çalışılmaktadır. Hızlı geçiş sistemi çipi aldıktan sonra borç çıkabilmektedir. Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama ise kolayca yapılmaktadır.

HGS Borç Ödeme

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama cezası veya borcu olan sürücüler için uyarlanmaktadır. Hızlı geçiş sistemine ait işlemler, hgs borç sorgulama PTT genel müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemine ait geçiş ve ihlali ile ilgili olan bilgileri veya borçları Karayolları Genel Müdürlüğü veri tabanından öğrenmek mümkün değildir. Hızlı geçiş sistemi ile ilgili olarak PTT internet sitelerinden alınan e-mail adreslerine, 444 17 88 PTT çağrı merkezi şubelerine veya PTT şubelerine başvurulması gerekmektedir.

HGS Ceza Sorgulama

İnternet üzerinden hızlı geçiş sistemi ceza veya borçlarına ulaşma imkanı şu ana kadar sunulmamıştır. E-devlet üzerinden ise sadece trafik cezaları görülmekte fakat hızlı geçiş sisteminden kaynaklanan ceza veya borçlar görülmemektedir. Hızlı geçiş sistemi sayesinde birçok karayol ve köprü girişlerinde oluşan trafik azalma göstermektedir.

HGS Bakiye Sorgulama

Kartlı geçiş sistemi tamamen kaldırılacağı için hızlı geçiş sistemi kullanımı artacaktır. Hızlı geçiş sistemi çip özelliği taşımaktadır. Kullanımı ise çok kolaydır. Aracınızın ön camına bu çipi yapıştırarak hızlı geçiş turnikelerinden geçme imkanı sunulmaktadır. Hızlı geçiş sistemi için bizzat PTT şubelerine başvuru yapılmaktadır. Hızlı geçiş sistemine başvuru yapmak için gerekli olan belgeler ise kimlik kartı ve aracın ruhsatıdır.

HGS Sorgulama

Hızlı geçiş sistemi borç sorgulama internet üzerinden şu ana kadar yapılmamaktadır. Yapılacak her çalışmanın kamu ve devlet yararına yapıldığı unutulmamalıdır. Hızlı geçiş istemi ile geçişlerde yaşanacak trafik sorunları aza indirilmektedir. Yeni yıl itibari ile tamamen devreye girecek ve kartlı geçiş sistemi tarih olacaktır.

 

HGS Nasıl Alınır İçin Tıklayınız.

HGS Bakiye Sorgulamak İçin Tıklayınız.

 

HGS Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız.

GBT Sorgulama
GBT Kaydı İnsanlık yaşamı boyunca birçok insani...
Park Cezası Sorgulama
Park Cezası Sorgula Trafikte yer alan araçlarım...
Ehliyet Ceza Sorgulama
Ceza Puanı Sorgulama Ehliyet alımında yeni döne...
Mahkeme Sonucu Sorgulama
Mahkeme Sonucu Öğrenme İnternet kullanımı artık...
Türk Telekom Numara Sorgulama
Türk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama Gelişe...
Dul Maaşı Nasıl Alınır
Dul Maaşı Nasıl Bağlanır Devletin ölen kişini...
Cumartesi, 1 Aralık 2012 15:00
Yayınlandığı yer:  SORGULAMALAR
Bu Yazı Hakkında 3 Yorum Yapılmıştır.
 1. aydın eker

  otoyola girerken hgs gisesinden girdim çıkar kan trafik yoğunluğundan hgs gisesini gördüm ama ben ogs gisesinden çıktım o da doğal olarak alarm çaldı.geri tekrar dönemedim aracın arkası araç dolu idi bu konuda bilgi almak istiyordum.

  02 Nisan 2013 @ 09:11
 2. ömer osman ayan

  borcumuz varmı nasıl öğrenebiliriz

  27 Şubat 2013 @ 09:10
 3. Ferdi Algur

  hgs bakiye sorgulama yapmak istiyorum.Ama ulaşamadım.

  03 Ocak 2013 @ 10:54

*
*

or

© 2012 eedevlet.com
edevlet islemlerinizi kolaylikla yapabilirsiniz.Ayrica merak ettiğiniz sorularin cevaplarini sitemizde bulabilirsiniz.. edevlet sorgulama,e devlet sifresi,e devlet e devlet islemleri kisayolu edevlett.com