E Devlet Kimlik Doğrulama

Yayınlandığı Yer: E HİZMETLER
E Devlet Kimlik Doğrulama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E Devlet Kimlik Doğrulama Sistemi

Devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması ve tüm hizmetlere tek bir noktadan erişimi sağlayan hizmetin kimlik bilgilerinin içerikli olduğu şifre ile giriş yapılabilmesi için e devlet kimlik doğrulama sisteminin aktif olarak kullanılması ve kimlik bilgilerinin erişimi sağlaması için doğrulanması gerekmektedir.

E Devlet Doğrulama

Bilgilendirme, kurum ve kuruluşlara ulaşılabilmesi, vatandaşlara verilecek mesaj ve güncel bilgiler, duyurular, entegre elektronik hizmetler gibi birçok hizmet e devlet üzerinden yürütülebilmektedir. Vatandaşlar sisteme girişi kimlik bilgileri doğrultusunda elde ettikleri şifreler ile yapabilmektedir. E devlet kimlik doğrulama sistemi ile alınan şifre aktif hale getirilerek kullanıma geçilebilmektedir. Elektronik hizmetlerin vatandaşlara verilen özel şifre ile kullanımının sağlanması kişisel bilgilerin güvenliğini arttırarak işlemlerin kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

E Devlet Giriş Sistemi

E devlet üzerinden yürütülen hizmetlere mobil imza, elektronik imza, e devlet şifresi gibi kimlik doğrulama yöntemleri ile erişim sağlanarak devletimizin sunmuş olduğu hizmetleri ihtiyacımız ve gerektirdiği doğrultuda sistem üzerinden takip edebilir, işlem yapabilir ve kontrolünü sağlayabiliriz. Engelli, yaşlı, hamile, sağlık problemleri olan vatandaşlar açısından da son derece önem taşıyan bu proje sayesinde tüm işlemler hızlı ve sorunsuz bir şekilde işlemektedir.

 E Devlet Şifresi Kimlik Doğrulama

Sisteme ilk kez giriş yapan kullanıcı güvenlik nedeni ile otomatik olarak şifre değiştirme sayfasına yönlendirilir. Ancak zaman içerisinde düzenli periyotlarda değiştirilen şifreler güvenliği arttırmaları sebebi ile kişisel bilgi ve ayarlar sayfasından belirli zaman aralıklarında şifre sahibi kullanıcılar tarafından değiştirilmektedir.  Kimlik ibrazı ya da şahsen başvurusu yapılarak alınan şifreler cep telefonu ya da e- posta adreslerine gönderilmektedir. Şifrenin alımında yüz yüze kimlik doğrulama yapılarak güvenli şifre uygulaması yapılmaktadır. Özellikle engelli vatandaşlara yönelik olarak yüksek tasarım teknolojisi ile kullanımı kolaylaştırılan e devlet hizmet sistemi kimlik doğrulamada da aynı kolaylığı sağlamaktadır.

 E Devlet Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır

E devlet kimlik sorgulama sistemi ile tüm işlemlerin güvenle ve kolaylıkla yapılması, zamandan sağlanan tasarruf ile birlikte işleyişin hızlanmasını, iş yükünün azalmasını ve hizmet kalitesinin artmasını sağlayarak devlet ve vatandaş arasındaki hizmet alışverişini hızlandırmaktadır. E devlet hizmetinin kalitesini arttırarak daha da gelişmesini sağlamakta ve işleyişi zamandan tasarruf ederek hızlandırmaktadır.

 

E Devlet Kimlik Doğrulama Sistemi İçin Tıklayınız.

E Şifre
E Şifre Sorgulama İnternet kullanımın günümüzde...
E Kitap Nedir
 E Kitap İnternet hayatımıza girdiğinden beri...
E Rapor
E Rapor Nedir Sağlık hiç şüphesiz ki hayatımızd...
E Taşınır
E Taşınır Nedir Ülkemizde internetin yaygın hal...
Elektronik İmza Nasıl Alınır
Elektronik İmza Nedir Güvenli bir elektronik im...
Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama
Ehliyet Ceza Puanı Sorgula Ehliyet ceza puanı k...
Cuma, 1 Şubat 2013 8:00
Yayınlandığı yer:  E HİZMETLER
Bu Yazı Hakkında 1 Yorum Yapılmıştır.
  1. Fatih

    çarşamba günü saat 9.30da ekmek almaya giden kız bidaha ewe dönmemiştir ilgilerden bulmalarını arz ederim

    08 Şubat 2013 @ 09:49

*
*

or

© 2012 eedevlet.com
edevlet islemlerinizi kolaylikla yapabilirsiniz.Ayrica merak ettiğiniz sorularin cevaplarini sitemizde bulabilirsiniz.. edevlet sorgulama,e devlet sifresi,e devlet e devlet islemleri kisayolu edevlett.com