Bursa Valiliği

Yayınlandığı Yer: VALİLİKLER
Bursa Valiliği

Bursa Valiliği Protokol Listesi

Bursa, camileri, türbeleri, kestane şekeri, teleferiği, dağı, ipek, kadife ve kılıç kalkan oyunu ile meşhurdur. Ayrıca tekstili, bıçakları Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserleri, müzeleri, medrese ve hamamları, çeşmeleri, parkları, termal kaplıcaları, İskender Kebabı ile de oldukça ünlüdür.  Bursa’da gezilecek ve görülecek o kadar çok yer var ki bu ilimizde her dakikanız dolu dolu geçecek. Ulucami ve Yeşil Cami’nin ihtişamı ile gözleriniz kamaşacak. Uludağ’ın heybetiyle sarsılacaksınız.

Bursa Valiliği Duyuruları

Bir de çok beğeneceğiniz emekliler parkı mevcut. Emekli olduğunda toprakla ilgilenmek isteyen herkesin artık bir arsa veya arazi sahibi olmasına gerek yok. Bursa’nın eski belediye başkanı Ekrem Barışık, Almanya’da gördüğü farklı bir uygulamayı Bursa’ya kazandırmış. Dere yatağını düzelttirerek 250 m2 lik bahçeler oluşturmuşlar. İçerisine kulübeler yapıp; etrafını tel örgüler ile çevirmişler. Bu şekilde emeklilere kiraya vermektedirler. Bahçeyi kiralayabilmek için ilk şart emekli olmak. İkinci ve en önemli şart ise bahçeyi ekip biçmektir.

Bursa Valiliği Adresi

Kimi çiçek yetiştiriyor bu güzel bahçelerde kimi ise meyve ve sebze. Üstelik bu bahçelerden yiyeceğiniz meyve ve sebzelerin tadına doyum olmuyor.  Eğer kış mevsiminde gidecekseniz Uludağ’a çıkıp birbirinden lüks ve konforlu otellerde kalarak kış sporlarının tamamını yapabilirsiniz. Ya da kaplıcalara giderek rahatlayabilir kim bilir belki de tamamen şifa bulabilirsiniz.

Bursa Valiliği Telefonu

Bursa’da oldukça ilginç bir müze yer almaktadır. Anadolu Arabaları Müzesi’ni de ziyaret etme imkânına sahipsiniz. Balıkesir öküz arabası, Tokat Kağnı, Eskişehir Tatar arabası, İstanbul çarklısı, Top arabası ve Tofaş’ın 30 yılda ürettiği arabalardan 10 adet yer almaktadır. Murat 124, Murat 131 ve ilk Kartal’ı görmeniz mümkündür.  Bursa’ya gitmişseniz eğer sevdiklerinize hediye olarak kestane şekeri almayı unutmayın.

 

Bursa Valiliği  İçin Tıklayınız.

Afyonkarahisar Valiliği
Afyonkarahisar Valiliği Protokol Listesi Afyon ...
Ağrı Valiliği
Ağrı Valiliği Protokol Listesi Ağrı birbirinden...
Balıkesir Valiliği
Balıkesir Valiliği Protokol Listesi Balıkesir, ...
Hatay Valiliği
Hatay Valiliği Protokol Listesi Hatay, zengin b...
Bitlis Valiliği
Bitlis Valiliği Protokol Listesi Bitlis denilin...
Sinop Valiği
Sinop Valiği Protokol Listesi Kuzeyin en uç nok...
Perşembe, 24 Ocak 2013 8:00
Yayınlandığı yer:  VALİLİKLER

*
*

or

© 2012 eedevlet.com
edevlet islemlerinizi kolaylikla yapabilirsiniz.Ayrica merak ettiğiniz sorularin cevaplarini sitemizde bulabilirsiniz.. edevlet sorgulama,e devlet sifresi,e devlet e devlet islemleri kisayolu edevlett.com